Ücretsiz 1 Gb CodeGuard WordPress Yedeği Nasıl Alınır?

Bir çok web site yedekleme teknolojisi kullanan server ve kendi FTP üzerinde çalışmayı sağlayan eklentiler mevcut. Plesk panel yada Cpanel üzerinden de bu işlemi yapabiliyorsunuz. Fakat CodeGuard size bu işlemi 1 Gb alana kadar ücretsiz veriyor. Web sitenize ister FTP üzerinden yetkilendirerek isterseniz de WordPress sitenize ücretsiz eklenti kurarak yedeklemeyi sağlayabiliyorsunuz.

CodeGuard tüm bu işlemleri ücretsiz sağlıyor. Hemde 1 Gb alan tanımlayarak. Aldığınız yedeği geri yükleme ve silme seçeneği de mevcut.

Bir ipucu: WordPress yönetiminde her gün otomatik yedekleme yapın. Site hatası olduğunda 3 günden fazla bir süre için yedekleme verilerini silin. (bu yüzden dolu değildir), Sadece dünden veya son 3 günden kalan verileri yeniden yükleyin.

Adım adım sırasıyla anlatmak gerekirse;

1-) İlk adım CodeGuard web sitesine üye olun.

2-) Adınız, eposta aresiniz, telefon numaranız ve şifre bilgilerinizi yazın ve hesabınızı oluşturun.

Bilgilerinizi eksiksiz yazın

Bilgilerinizi eksiksiz yazın

Sonraki sayfada Authorize access to your account çıkan sayfada hiç bir yere tıklamadan direkt bir ana menüde bulunan Dashboard‘a tıklayın.

Dashboard'a tıklayın

Dashboard’a tıklayın

Sayfayı aşağıya kaydırın ve altta beliren iki adet buton var. “Back up a site” seçeneği karşısında üstteki buton web sitenizin FTP ile yedeklenmesini sağlayacak olan seçenektir. Alttaki ise WordPress sitenizin kolaylıkla ve bir eklenti yardımıyla yedeklenmesini sağlayacaktır. Biz bunu seçeceğiz ve tıklayarak devam edelim.

WordPress web sitenizi ekleyin

WordPress web sitenizi ekleyin

Açılan sayfada WordPress için bir eklenti indirmeniz ve kurmanızı isteyen bir yazı (download the CodeGuard plugin) gelecektir. Buradaki yazıya tıklayarak eklentiyi bilgisayarınıza indirin ve web sitenize kurun.

Eklentiyi indirin ve web sitenize kurun

Eklentiyi indirin ve web sitenize kurun

Size verdiği benzersiz güvenlik anahtarını kopyalayın ve web sitenizde kurduğunuz eklentinin ayarlar sayfasındaki alana yapıştırın.

Benzersiz güvenlik anahtarını kopyalayın

Benzersiz güvenlik anahtarını kopyalayın

Anahtarı yapıştırın ve kaydedin

Anahtarı yapıştırın ve kaydedin

Artık hesabınız hazır. Web sitenizi ekledikten sonra dilediğiniz zaman yedek alabilir, yedeği geri yükleyebilir veya yedeği silebilirsiniz.

CodeGuard Hesabınız Hazır

CodeGuard Hesabınız Hazır

 

Kategori: